Jakmile dosáhlo zařízení na Cukráku jakéž takéž spolehlivosti, rozhodl jsem se poračovat v budování sítě. Ale jako v případě OK0NCC jsem stál před problémem kam nód umístit. Taky jsem byl už malinko nabažen jeho stavbou od začátku. Zdánlivě neřešitelná situace se neočekávaně vyřešila sama.

Na jedné výškové budově v Ďáblicích byl již 10 let v provozu OK0NF, jehož tvůrce Miro OK1OX změnil zaměstnání a bydliště a na údržbu nódu již neměl čas. Požádal jsem tedy Mirka, zda by mi nód dal a on mi jej dal - jak jednoduché, že.

OK0NF byl v té době ve stavu, kdy mu chodila akorát jedna linka, a to ještě na v té době koncový OK0NC (UTB Žižkov), takže byl zcela odříznut od zbytku sítě. První můj počin byla oprava linky na OK0NE (Klínovec), která spočívala v promačkání integrovaných obvodů v paticích na desce RMNC. Dále následovala instalace nových linek na OK0NHC (Vysoká u Kutné Hory), OK0NCC (Cukrák) a uživatelského vstupu 9k6. Také bylo potřeba repasovat 10 let starý anténní systém. Montáž nových antén probíhala, jak bývá zvykem v brzských ranních hodinách, za tmy a v prosinci.

Zanedlouho se však ukázalo, že je umístění OK0NF ve stávajících prostorách díky existenčním problémům firmy, kde se nód nalézal, ohroženo, proto bylo třeba najít nový objekt. Díky Láďovi OK1FQ se poměrně brzy naskytla možnost OK0NF umístit na věž v areálu petřínského vojenského útvaru. Tato věž dříve sloužila, jako nosič drátových dipólú pro rušičku na Svobodnou Evropu.

Před započetím stěhování bylo potřeba vyřešit několik (mnoho) legislativních záležitostí, což trvalo díky mým neznalostem o poměrech v Armádě České republiky o dost déle, než jsem předpokládal. Kdybych to byl býval věděl, tak bych nód nechal zatím tam, kde byl, Miro jej nemusel vypínat a já jej nemusel předčasně nakládat do auta. Vzhledem k tomu, že všechno špatné je k něčemu dobré, měl jsem dostatek času na repasi celého zařízení, které to již po 10 letech provozu potřebovalo, jak prase drbání. Aby OK0NF na tu dobu nezmizel ze sítě, zbastlil jsem narychlo náhradní a provozoval jej od sebe z domova. BBS OK0NF-8 putovala dočasně na Cukrák.

Po spuštění nódu z Petřína , musela být z důvodu nevhodného profilu na Klínovec zrušena linka na OK0NE, která byla místo toho připojena ke kladenskému nódu OK0NCK. Dále byla přeložena linka z OK0NHC na OK0NB (Zakletý v Orlických horách). BBS OK0NF-8 po obdržení staronové volačky OK0PPR byla odvezena z Cukráku a připojena k OK0NF.